ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ HELMEPA

Από τη Δευτέρα 21-11-2011 τέσσερα τμήματα του σχολείου μας, το Δ1, το Ε1, το Ε2 και το Στ1 συμμετέχουν στο πρόγραμμα της «Παιδικής Helmepa». Η Ελληνική Ένωση Θαλάσσιου Περιβάλλοντος, όπως είναι το πλήρες όνομά της, δέχτηκε τις αιτήσεις συμμετοχής μας και μας έστειλε υλικό που θα μας βοηθήσεις στην πραγματοποίηση των δραστηριοτήτων. Αφίσες, ημερολόγια, κονκάρδες, αλλά και ενημερωτικό υλικό: 2DVD με θέματα «Ο κύκλος των Ωκεανών» και «Ας αλλάξουμε συνήθειες. Όχι το κλίμα», όπως και φυλλάδια που μας προτείνουν διάφορους τρόπους, ώστε να συμβάλλουμε στην προστασία του περιβάλλοντος. Θα προσπαθήσουμε κι εμείς με τις μικρές μας δυνάμεις να βοηθήσουμε το στόχο της Helmepa, γιατί πιστεύουμε πως η Γη είναι το σπίτι όλων μας και προστατεύοντάς την, φροντίζουμε το μέλλον μας. Περισσότερα για την Παιδική Helmepa πατήστε εδώ.

Οι δάσκαλοι των τμημάτων που ανέλαβαν τη Δράση

Λιάτσου Ευαγγελία Δ1

Παππά Χριστίνα Ε1

Γαλλιάς Πέτρος Ε2

Παπαχαρίση Άννα Στ1

Κατηγορίες: Εκπαιδευτικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.