«8ος Δρόμος Ζωής Δήμου Αγίας Παρασκευής – ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ 2023».

p1

Ο Πολιτιστικός & Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Αγίας Παρασκευής (ΠΑΟΔΑΠ), σε συνεργασία με το Αθλητικό Σωματείο Αγίας Παρασκευής (ΑΣΑΠ), τον Όμιλο Φίλων Κλασικού Αθλητισμού (ΟΦΚΑ) Αγίας Παρασκευής, καθώς και με τη συνδρομή του Συνδέσμου Εφέδρων Αξιωματικών Ανατολικής Αττικής, όπως και την υποστήριξη των Β’ Τμήματος Τροχαίας Βορειοανατολικής Αττικής, Αστυνομικού Τμήματος Αγίας Παρασκευής,1ου & 3ου Συστήματος Ελλήνων Προσκόπων Αγίας Παρασκευής και -Σωματείου Εθελοντών Πολιτικής Προστασίας Βορειοανατολικού Τομέα Υμηττού (ΣΕΠΠΒΑΤΥ), προκηρύσσει για 8η χρονιά αγώνα δρόμου για όλες τις ηλικίες, με την επωνυμία «8ος Δρόμος Ζωής Δήμου Αγίας Παρασκευής – ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ 2023».

Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 7 Μαΐου 2023, με εκκίνηση και τερματισμό στην Πλατεία Αγίας Παρασκευής.

Ο αγώνας που είναι δωρεάν περιλαμβάνει τέσσερις διαδρομές

1η ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Απόσταση 14 χλμ. Μεικτή δρόμος- βουνό.
2η ΔΙΑΔΡΟΜΗ : Απόσταση 5 χλμ. Μαζικός ενηλίκων άνω των 18 ετών & Λυκείων Σχολείων.
3η ΔΙΑΔΡΟΜΗ :Απόσταση 1 χλμ.- Γυμνασίων Σχολείων.
4η ΔΙΑΔΡΟΜΗ :Απόσταση 600 μ.- Για παιδιά όλων των τάξεων των  Δημοτικών Σχολείων.

Δήλωση Συμμετοχής

Στην ερώτηση συλλόγος /ομάδα/σχολείο δηλώνετε : 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ -XELMEIO