Διαδικτυακά μαθήματα

18 Νοεμβρίου, 2020 0 Από ΜΗΤΡΟΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Από σήμερα αρχίζουν διαδικτυακά μαθήματα μέχρι να ξανανοίξουν κανονικά τα σχολεία. Οι δάσκαλοι έχουν στείλει τα προγράμματα διαδικτυακής διδασκαλίας και τους συνδέσμους των εκπαιδευτικών που διδάσκουν σε κάθε τάξη, στους μαθητές τους.

Σε αντίθεση με την προηγούμενη καραντίνα αυτή τη φορά δεν θα γίνονται επαναλήψεις αλλά το μάθημα θα συνεχίζεται κανονικά, γι’ αυτό οι μαθητές πρέπει να προσπαθήσουν να μη χάνουν μαθήματα.

Αν υπάρχει απόλυτη αδυναμία παρακολούθησης του μαθήματος (έλλειψη υπολογιστή, τάμπλετ ή κινητού τηλεφώνου) επικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείου. Η σύνδεση με τις ιστοσελίδες του σχολικού δικτύου ακόμη και μέσω χρήσης δεδομένων  είναι δωρεάν.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό τις ώρες των μαθημάτων. Μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο με e-mail οποτεδήποτε.

Καλή δύναμη σε όλους! Παραμείνετε υγιείς!