Λειτουργία Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ)

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε  για  την έναρξη της λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ) στο Νηπιαγωγείο  φοίτησης του παιδιού σας . Η ΕΔΥ αποτελεί ένα νέο καινοτόμο θεσμό με σκοπό τη διαγνωστική εκπαιδευτική αξιολόγηση και υποστήριξη των εκπαιδευτικών αναγκών των μαθητών σε κάθε σχολική μονάδα γενικής εκπαίδευσης. Στόχος  της  ΕΔΥ είναι η ανάπτυξη ενός σχολείου για όλους τους μαθητές χωρίς διακρίσεις και η υποστήριξη του σχολείου στην αντιμετώπιση και επίλυση των προβλημάτων στην εκπαίδευση.

Το προσωπικό της ΕΔΥ που λειτουργεί στο σχολείο μας αποτελείται από τα παρακάτω μέλη:

η κ. Παναγιωτοπούλου Άννα, ΠΕ23 Ψυχολόγων

η κ. Κουτσιμανή Σωτηρία ΠΕ30 Κοινωνικών λειτουργών

Όσοι ενδιαφέρεστε, μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του Νηπιαγωγείου  2410661692 για να κλείσετε μια συνάντηση.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα κατά τις ώρες 8:15.-12:30.