“Η συγγραφέας στο σχολείο μας!!

IMG 2277IMG 2291

Στο νηπιαγωγείο μας είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε την κ. Ευδοκία Ποιμενίδου, νηπιαγωγό και συγγραφέα η οποία διάβασε στους μικρούς μας μαθητές ένα από τα υπέροχα παραμύθια της: “Ο δράκος που έφαγε τα παραμύθια”.  Η κ. Ευδοκία με την διπλή της  ιδιότητα (της νηπιαγωγού και της συγγραφέως) και την υπέροχη αφήγησή κατάφερε να μαγέψει τους μαθητές μας!!!Η κ. Ευδοκία επίσης είναι γιαγιά μαθητή μας!! Την ευχαριστούμε θερμά για την τιμή που μας έκανε και αποδέχθηκε την πρόσκλησή μας και ελπίζουμε σε νέες συνεργασίες!!!

Ευχαριστούμε επίσης την κ. Ποιμενίδου  για τη δωρεά του βιβλίου της με τίτλο: “Ο Ψουψού στην Οδοντοχώρα” και το ΠΟΚΕΛ, (στο οποίο είναι μέλος) για τη δωρεά του βιβλίου της αείμνηστης κ. Γιώτας Φώτου με τίτλο:”Χριστούγεννα/6.

IMG 2260 IMG 2264 Αντιγραφή IMG 2269 IMG 2271 IMG 2274 IMG 2292