“Γνωρίζω τη γειτονιά μου”

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του  56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας  είχαν τη χαρά – εκμεταλλευόμενοι την καλύτερη κατάσταση που επικρατεί λόγω πανδημίας – να πραγματοποιήσουν   εκπαιδευτική επίσκεψη με θέμα: « Γνωρίζω τη γειτονιά μου» στη γειτονιά της Ν. Πολιτείας με ενδιάμεση στάση στην πλατεία  για φαγητό και παιχνίδι την  Τετάρτη  25/5/2022. Η χαρά όλων μας ήταν απερίγραπτη που καταφέραμε μετά από δύο χρόνια να γνωρίσουμε  τη γειτονιά μας όλοι μαζί και να παίξουμε στην πλατεία. Η εκπαιδευτική επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο των εργαστηρίων δεξιοτήτων και συγκεκριμένα της ενότητας: «STEAM και η ΓΗ γυρίζει».  Ελπίζουμε τη νέα σχολική χρονιά να έχουμε τη δυνατότητα να πραγματοποιήσουμε πολλές εκπαιδευτικές επισκέψεις!!!!

IMG 1621 Αντιγραφή IMG 1625 Αντιγραφή IMG 1626 Αντιγραφή