ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2018-19

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές στα νηπιαγωγεία θα γίνουν από 2/5/2018 έως 18/5/2018 και οι μαθητές που εγγράφονται πρέπει να έχουν γεννηθεί τα έτη 2013 – 2014.

1)Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας του μαθητή (θα αναζητηθεί από το Νηπιαγωγείο)

2)Αίτηση -Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα για την εγγραφή του μαθητή/ της μαθήτριας στο Νηπιαγωγείο.

3)Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του νηπίου ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

4)Αίτηση του γονέα.

5)Αποδεικτικό στοιχείο στο οποίο φαίνεται η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας.(π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ)

6)Δήλωση του γονέα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου. (Συμπεριλαμβάνεται στην αίτηση)

7)Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή (ΑΔΥΜ)

Τα δικαιολογητικά προς συμπλήρωση 2,4 και 7 θα τα παραλάβετε από το Νηπιαγωγείο.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

Για την εγγραφή στο ολοήμερο τμήμα πρέπει οι γονείς/κηδεμόνες να συμπληρώσουν την σχετική αίτηση και να προσκομίσουν:

• Βεβαιώσεις εργασίας και των δύο γονέων ή
  • Κάρτα ανεργίας ή
  • Θα πρέπει να ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες

1) (μαθητές πολύτεκνων/μονογονεϊκών οικογενειών, μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις/ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένους),

2)πολίτες τρίτων χωρών που διαμένουν σε κέντρα ή σε δομές φιλοξενίας του ελληνικού κράτους ή της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ).

Η περιοχή ευθύνης του 56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας, με αφετηρία τη συμβολή των οδών Κωνσταντίνου Ροδόπουλου και Ζακύνθου περιλαμβάνει την περιοχή η οποία περικλείεται από τις οδούς:

Ξυλοκάστρου, Τζένης Καρέζη, Παιωνίου, όρια δημοτικής έκτασης, Ζακύνθου, Κωνσταντίνου Ροδόπουλου, Χατζηκυριάκου Γκίκα, Βασίλη Τσιτσάνη, Ξυλοκάστρου.

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά  από 2 – 5– 2018 έως

18  – 5 – 2018  στην προϊσταμένη του 56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας