Οι Αστυνομικοί της γειτονιάς.

IMG_3116Στο νηπιαγωγείο μας πραγματοποιήθηκε εκδήλωση – ομιλία στους μαθητές μας με θέμα  “Οδική παιδεία” από τους αστυνομικούς της γειτονιάς. Ομιλητές ήταν οι κ. Αναγνώστου Γεώργιος – πατέρας της μαθήτριάς μας Σοφίας – και Γερόπουλος Γεώργιος. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να μάθουν κανόνες σωστής οδικής συμπεριφοράς, να πληροφορηθούν τους κινδύνους που αντιμετωπίζουμε στο δρόμο και πως πρέπει να προφυλάσσουμε τον εαυτό μας από τα αυτοκίνητα και όχι μόνο. Στο τέλος οι αστυνομικοί έκαναν ένα δωράκι στα παιδιά – τους φωτεινούς σηματοδότες-  και παίξαμε ένα παιχνίδι: “Ο  Σταμάτης και Ο Γρηγόρης”. Ευχαριστούμε  τους Αστυνομικούς της γειτονιάς για τις σημαντικές γνώσεις που μετέδωσαν στους μαθητές μας.

IMG_3119 IMG_3121 - ΑντιγραφήIMG_3124 - Αντιγραφή IMG_3127 - Αντιγραφή

σσ