Στο 42ο Δημοτικό Σχολείο

IMG_2904

IMG_2906

Η σχολική χρονιά σιγά σιγά τελειώνει και τα νηπιάκια μας φτάνουν στο τέλος ενός όμορφου και μοναδικού ταξιδιού που λέγεται “νηπιαγωγείο”. Ανοίγουν τα φτερά τους και πετάνε στο μεγαλύτερο σχολείο, το δημοτικό. Για να γίνει πιο όμορφο και πιο εύκολο αυτό το ταξίδι επισκεφθήκαμε το 42ο Δημοτικό Σχολείο, όπου η διευθύντρια, οι δασκάλες της Α’ Δημοτικού και ο γυμναστής του σχολείου μας υποδέχθηκαν εγκάρδια, μας ξενάγησαν στο χώρο του σχολείου, μας χάρισαν όμορφα δώρα και περάσαμε ένα αξέχαστο πρωινό. Σας ευχαριστούμε!!

IMG_2916 IMG_2915Με τη διευθύντρια του σχολείου κ. Καραγιώργου Καίτη.

IMG_2917 - Αντιγραφή

Η κ. Δέσποινα μας υποδέχεται στην τάξη της και οι μικροί μας μαθητές χαρίζουν στα παιδιά του δημοτικού μία αφίσα που έφτιαξαν με πολύ αγάπη και τους εύχονται “καλό καλοκαίρι”.IMG_2919 - ΑντιγραφήΟ κ. Νίκος, γυμναστής του σχολείου μας ξεναγεί στο γυμναστήριο.

IMG_2928 - ΑντιγραφήΕπιστροφή στο νηπιαγωγείο μας.

IMG_2932