Μοιράζομαι τις δράσεις του νηπιαγωγείου μου…

DSCF4947IMG_0830IMG_0831 IMG_0832Οι νηπιαγωγοί του 56ου Νηπιαγωγείου συμμετείχαν σήμερα στην ημερίδα που διοργάνωσε η Σχολική Σύμβουλος  Π.Α της 11ης  Περιφέρειας κ Άρτεμις Παπαδημητρίου, με θέμα “Μοιράζομαι τις δράσεις του νηπιαγωγείου μου ……” και παρουσίασαν την ταινία “Όταν τα παιδιά του 56ου Νηπιαγωγείου  Λάρισας συνάντησαν τον Ιπποκράτη…”

Οι νηπιαγωγοί και τα νήπια των τριών τμημάτων συνεργάστηκαν και δημιούργησαν την ταινία στην οποία τα ίδια τα παιδιά παρουσιάζουν όλα όσα έμαθαν για τον Ιπποκράτη και τα βότανά του, ένα θέμα που κράτησε το ενδιαφέρον και τον ενθουσιασμό όλων μας για δεύτερη χρονιά!

Ευχαριστούμε την Σχολική μας Σύμβουλο για την συμπαράστασή της όλη τη σχολική χρονιά κι ευχόμαστε να συνεχίσει να μας εμπνέει έτσι όπως εκείνη ξέρει μέχρι τώρα…..