Στο 42ο Δημοτικό Σχολείο.

IMG_0636Μια όμορφη σχολική χρονιά τελειώνει και οι μικροί μας μαθητές ετοιμάζονται να ανοίξουν τα φτερά τους και να πετάξουν στο μεγαλύτερο σχολείο…το δημοτικό!! Πριν το μεγάλο ταξίδι τα νήπια του σχολείου μας επισκέφθηκαν  το 42ο Δημοτικό Σχολείο για να γνωρίσουν τους χώρους όπου θα φιλοξενηθούν για τα επόμενα έξι χρόνια!!! Γνώρισαν τη διευθύντρια, τις δασκάλες και τους μαθητές της 1ης τάξης, ζωγράφισαν, είδαν τα βιβλία και τα τετράδια των παιδιών, έπαιξαν στην αυλή του σχολείου και στο τέλος τα πρωτάκια τους επιφύλασσαν μια έκπληξη…ένα μικρό δωράκι. Όλοι επέστρεψαν στο νηπιαγωγείο μας ενθουσιασμένοι  και δήλωσαν έτοιμοι να ξεκινήσουν το Σεπτέμβρη το όμορφο ταξίδι της γνώσης….

Οι αφίσες που ετοίμασαν τα νήπια και χάρισαν στους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.

IMG_0641 IMG_0643

IMG_0646 - ΑντιγραφήΜε τη διευθύντρια του Δημ Σχ. κ Καίτη Καραγιώργου.IMG_0651 - ΑντιγραφήΣτην τάξη…

IMG_0660Παιχνίδια στην αυλή

IMG_0663 - ΑντιγραφήΤα νήπια επιστρέφουν κρατώντας το δωράκι τους!!IMG_0667 - Αντιγραφή