Διαδικτυακή συνάντηση!!!

IMG_0676Με αφορμή το πρόγραμμα e – Twinning “Ο Ιπποκράτης στη Λάρισα”που υλοποιείται κατά το τρέχον σχολικό έτος στο νηπιαγωγείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο  “Ο Ιπποκράτης στη Λάρισα” και με άλλα 15 σχολεία της πόλης αποφασίσαμε να συνομιλήσουμε διαδικτυακά με το 23ο Νηπιαγωγείο της Λάρισας. Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα παιδιά του άλλου σχολείου μέσω διαδικτύου, να μιλήσουν για τον Ιπποκράτη, να κάνουν ερωτήσεις και να πάρουν απαντήσεις… Αυτό που τους ενθουσίασε περισσότερο ήταν η ανταλλαγή αινιγμάτων για τα βότανα που τα ίδια τα παιδιά δημιούργησαν. Οι μικροί μαθητές προσπαθούσαν να βρουν τη λύση σε  κάθε αίνιγμα που άκουγαν από τους μαθητές του άλλου σχολείου. Η διαδικτυακή μας συνάντηση ήταν ενδιαφέρουσα και άρεσε πολύ στα παιδιά.

IMG_0674 - Αντιγραφή IMG_0677 - Αντιγραφή