Πειράματα στο νηπιαγωγείο!!!

IMG_0547Στο νηπιαγωγείο μας προσκαλέσαμε τη χημικό κ. Δέσποινα Πλήκα, μητέρα του μαθητή μας Χάρη η οποία έκανε ενδιαφέροντα πειράματα στους μικρούς μας μαθητές!! Καταφέραμε και πιάσαμε ένα κέρμα μέσα από το νερό χωρίς να βρέξουμε το χέρι μας, με την ένωση δύο συστατικών είδαμε να φουσκώνει ένα μπαλόνι και να σβήνει ένα κερί! Ένα ποτήρι νερό μετατράπηκε σε κρασί και στη συνέχεια έγινε πάλι νερό!!!Χαρτάκια κόλλησαν πάνω στα μπαλόνια!!Το πιο εντυπωσιακό όμως ήταν το ηφαίστειο που φτιάξαμε στην αυλή του σχολείου μας!!!

Ευχαριστούμε την κ. Δέσποινα!! Στιγμιότυπα από τα πειράματαIMG_0542 IMG_0549 IMG_0554 IMG_0557 - Αντιγραφή IMG_0556

Μία σκέψη στο“Πειράματα στο νηπιαγωγείο!!!

1. Σας ευχαριστώ και εγώ πολύ, για την υπέροχη εμπειρία με ένα εξαιρετικό ακροατήριο!!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.