Το περίπτερο του Ιπποκράτη

DSC00096Στο περίπτερο με την Σχ. Σύμβουλο Προσχολικής Αγωγής κ Άρτεμις Παπαδημητρίου και με τον Πρόεδρο του συλλόγου κ. Ρίζο Χαλιαμπάλια.DSC00132Το Σάββατο 19/12/2015 και την Κυριακή 20/12/2015 λειτούργησε  με μεγάλη επιτυχία περίπτερο στο παραδοσιακό χωριό  στην κεντρική πλατεία της Λάρισας όπου ο σύλλογος «Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ»  σε συνεργασία με τους  εκπαιδευτικούς του 56ου Νηπιαγωγείου και όλων των συνεργαζόμενων σχολείων της πόλης μας  ενημέρωσαν τους πολίτες της Λάρισας για τους στόχους του  προγράμματός μας και του συλλόγου   «Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ  ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ» με έντυπο υλικό.

Αμέριστη ήταν και η βοήθεια της Σχολικής Συμβούλου Νηπιαγωγών  11ης Περιφέρειας κ. Παπαδημητρίου Άρτεμις.

Το περίπτερο επισκέφθηκαν οι μικροί μαθητές με τους γονείς τους καθώς και πολλοί πολίτες της πόλης μας οι οποίοι ενημερώθηκαν για τη ζωή και το έργο του Ιπποκράτη καθώς επίσης και για τις δράσεις των σχολείων και του συλλόγου. Τους τοίχους του περιπτέρου κοσμούσαν εργασίες παιδιών από όλα τα σχολεία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα.

Οι εργασίες των παιδιών κοσμούν τους τοίχους του περιπτέρου!!

DSC00118DSC00117

DSC00120Πολλοί μαθητές με τις οικογένειές τους μας επισκέφτηκαν και ενημερώθηκαν.