Τίτλοι τέλους στο eTwinning

vida2

Το Νηπιαγωγείο μας φέτος για πρώτη φορά συμμετείχε σε τρία  προγράμματα eTwinning

1.Magic children’s crafts.

Με τη λήξη του προγράμματος αυτού  τα σχολεία ιδρυτές διοργάνωσαν στο νηπιαγωγείο τους έκθεση με τα έργα των παιδιών των χωρών που συμμετείχαν(14 χώρες 125 σχολεία). Εμείς στείλαμε  τις  δικές  μας  μαγικές δημιουργίες στη Λιθουανία!Το νηπιαγωγείο του Azuoliukas school του Jurbarkas στη Λιθουανία  τις παρέλαβε και έφτιαξε μια όμορφη έκθεση στην υπέροχη αυλή τους κι εμείς τις  καμαρώσαμε μέσα από τον υπολογιστή μας.

vida1

vida2

DSC00246

Ευχαριστούμε πολύ Vida Petraitienė!

спасибо болшое,Vida Petraitienė!

2 Α Virtual European Exhibition of children’s art productions

the orange circle

Σ’αυτό το πρόγραμμα συμμετείχαν 13 χώρες,63 σχολεία και με τη λήξη του  η διοργανώτρια χώρα ( Ecole maternelle Jean Jaurès, AIGUILLON Γαλλία) έφτιαξε ένα βίντεο με τα έργα  και τα τραγούδια των παιδιών των χωρών που συμμετείχαν .Μπορείτε να δείτε τα δικά μας έργα από το 9.20- 10. 00 λεπτό και να ακούσετε τα παιδιά να τραγουδάνε  το αγαπημένο μας τραγούδι και να στέλνουν τους χαιρετισμούς τους στα παιδιά του εξωτερικού.

Σ’ευχαριστούμε πολύ Christine Bréchemier!

Merci beaucoup  Christine Bréchemier!

DSC00247

Όσο για το 3ο μας eTwinning πρόγραμμα “Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ” θα σας ενημερώσουμε όταν ολοκληρωθούν όλες οι προγραμματισμένες δράσεις

2 σχόλια στο “Τίτλοι τέλους στο eTwinning

Τα σχόλια είναι κλειστά.