Επίσκεψη στο αγρόκτημα!

DSC00035

DSC00010

Την Πέμπτη 14/5/2015 οι μαθητές και οι νηπιαγωγοί του 56ου Νηπιαγωγείου Λάρισας πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο  “Αγρόκτημα Γράντη” στο Κυψελοχώρι Συκουρίου στο πλαίσιο του προγράμματος:  “Βαδίζουμε όλοι μαζί για μια πιο όμορφη ζωή” που υλοποιείται  κατά το τρέχον σχολικό έτος στο νηπιαγωγείο μας.

Οι μικροί μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά πολλά ζώα όπως: ελάφια, άλογα, γαϊδουράκια, κατσικάκια, πρόβατα, λάμα, στρουθοκάμηλο, παγόνια, μαϊμούδες, καγκουρό, αγριογούρουνα,  χελώνες, πάπιες, χήνες, κότες και έναν πανέμορφο κύκνο!! Η χαρά και ο ενθουσιασμός  των παιδιών ήταν απερίγραπτα.  Στον πανέμορφο αυτό χώρο ξεναγήθηκαν από τους ιδιοκτήτες του αγροκτήματος και στη συνέχεια απόλαυσαν το δεκατιανό τους κάτω από τον ίσκιο των δέντρων και έπαιξαν στην παιδική χαρά.

DSC00004 DSC00009 DSC00022 - Αντίγραφο DSC00014 - Αντίγραφο DSC00005