Βιωματικό Εργαστήριο Μαθητικής Διαβούλευσης για εκπαιδευτικούς στο πλαίσιο του Προγράμματος “Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία”

Οι καθηγητές του σχολείου μας επιμορφώνουν εκπαιδευτικούς: στρογγυλά τραπέζια, ζωντανή συζήτηση, time-keepers, γραμματείς. Οι εκπαιδευτικοί γίνονται παιδιά και για ένα απόγευμα δοκιμάζουν στις θέσεις των μαθητών τους την διαδικασία της Μαθητικής Διαβούλευσης.

Βιωματικό εργαστήριο-σεμινάριο προετοιμασίας εκπαιδευτικών της Δ.Δ.Ε. Α΄Αθήνας για τη μαθητική διαβούλευση του Προγράμματος “Το παιδί, η πόλη και τα μνημεία”, από την καθηγήτρια κ. Ελένη Παππά, τον καθηγητή κ. Πέτρο Τζαγκαράκη και τις αποφοίτους του σχολείου μας και σημερινές φοιτήτριες Ελεάνα Παρασκευοπούλου και Λοριάνα Ταχιράι.