Συμμετοχή του σχολείου στη δράση “Make a Wish”

λήψηςΜε μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση Make a Wish – “Κάνε-Μια-Ευχή”, την οργάνωση της οποίας ανέλαβε η κ. Γεωργία Παλούκου, εκπαιδευτικός της Α΄Τάξης, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Συγκεκριμένα διατέθηκαν 203 αστέρια και συγκεντρώθηκε το ποσό των 406 € το οποίο δόθηκε στον οργανισμό.

Το Make-A-Wish εκπληρώνει ευχές που έχουν τη δύναμη να μεταμορφώσουν τις ζωές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες με στόχο  να ανακτήσουν  τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να την αντιμετωπίσουν.

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς, τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν στην υλοποίηση της δράσης!

Μια ευχή δεν είναι απλά μια ευχή, είναι πολλά παραπάνω. Είναι φως στο σκοτάδι. Είναι ο τρόπος να ξαναγίνει ένα παιδί, παιδί.