Ο Διευθυντής του Σχολείου μας συμμετέχει ως εισηγητής σε Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο

για το blog

Στο διεθνές επιστημονικό συνέδριο με θέμα: «Ο πολιτισμός ως απόθεμα παιδείας και ανάπτυξης στη σύγχρονη κοινωνία» συμμετέχει ως εισηγητής ο διευθυντής του Σχολείου μας κ. Ευστάθιος Ταξίδης.

Το Συνέδριο unnamedδιοργανώνεται από  την  Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και το Ιόνιο Πανεπιστήμιο.

Το θέμα της εισήγησης του διευθυντή μας είναι:

«Ο Πολιτισμός των Ελλήνων της καθ’ ημάς Ανατολής άπεφθο απόθεμα παιδείας αναξιοποίητο».

Το Συνέδριο απευθύνεται σε στελέχη και εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και θα πραγματοποιηθεί στις 3, 4 και 5 Δεκεμβρίου 2021 στην Άρτα και παγκόσμια στον ιστοχώρο  (webinar).

Η παρουσίαση της εισήγησης του διευθυντή μας θα γίνει το Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021 και ώρα 03:30 μ.μ.