Σχολικό Πρωτάθλημα σκάκι 2011

Μαρ 201113

Το Σάββατο 12 και την Κυριακή 13 Μαρτίου 2011, στον πολυχώρο Πολιτεία, διεξήχθη το ατομικό και ομαδικό σχολικό πρωτάθλημα σκάκι που διοργανώνει η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Πελοποννήσου.

Από το σχολείο μας πήραν μέρος 4 ομάδες στο ομαδικό πρωτάθλημα του Σαββάτου και πολλοί μαθητές μας στο ατομικό πρωτάθλημα της Κυριακής.

Η Β΄ομάδα (Τηλιγάδας Κωνσταντίνος, Τσεκούρας Τάσος, Κουτσούκος Νίκος, Σπηλιοπούλου Μαριτίνα και Γκουρζούτας Αποστόλης) κατέκτησε την 1η θέση στις ομάδες με μέλη χωρίς σκακιστικό δελτίο.

Η Φερτάκη Ελευθερία, πήρε την 1η θέση στα κορίτσια της Α΄Δημοτικού,  η Ζάτσε Μαργαρίτα την 2η θέση στα κορίτσια της Γ΄Δημοτικού και ο Σπύρος Αθανασσόπουλος την 1η θέση στα αγόρια της Στ΄Δημοτικού χωρίς σκακιστικό δελτίο.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που αγωνίστηκαν και ιδιαίτερα σε αυτούς που διακρίθηκαν!