Διεθνείς παίκτες βόλευ στο σχολείο μας

Μαρ 201230

Η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης στην προσπάθεια ανάπτυξης ,διάδοσης και προβολής του αθλήματος με πρωτοβουλία του περιφερειακού ομοσπονδιακού προπονητή Σταύρου Γεράνιου διοργάνωσαν μίνι-εκδήλωση στην Πάτρα. Την Τετάρτη 28 Μαρτίου οι διεθνείς αθλητές Παναγιώτης Παπαδόπουλος και Αναστάσιος Ασπιώτης (αθλητές της Ε.Α.Π ) πήγαν στο 50ο δημοτικό σχολείο Πατρών στους Αμπελόκηπους και παρουσίασαν στους μικρούς μαθητές το βόλεϊ. Έδειξαν στα παιδιά μερικές από τις τεχνικές του βόλεϊ ,έπαιξαν μαζί τους, έδωσαν αυτόγραφα και έβγαλαν φωτογραφίες. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν πολύ από την επίδειξη. Ζήτησαν να μάθουν πληροφορίες για τους πατρινούς αθλητές ,αλλά και για το εντυπωσιακό άθλημα του φιλέ γενικότερα. Εκείνοι τους υποσχέθηκαν πως θα ξαναέρθουν στο σχολείο τους να μοιράσουν προσκλήσεις για τον αγώνα Ε.Α.Π-Παναθηναϊκός.  Οι αθλητές φωτογραφήθηκαν επίσης με φοιτήτριες από το παιδαγωγικό τμήμα του πανεπιστημίου Πατρών που φιλοξενούνται στο 50ο δημ.σχ. για την πρακτική τους εξάσκηση. Συνομίλησαν για αρκετή ώρα με την διευθύντρια κ. Αγγελική Πολυδώρου και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Τους ευχαρίστησαν για την πρόσκληση και δώρισαν μία μπάλα του βόλεϊ με τις υπογραφές τους για ενθύμιο στο σχολείο.