«Εφαρμογή ερμηνευτικού διαλόγου και ερμηνευτικού σχολίου στη διδασκαλία της Λογοτεχνίας», από τη ΣΕΕ ΠΕ02 Αγγελική Χρονοπούλου

ErgLog 16.10.19-17 (2)

«Τρία βιωματικά εργαστήρια Λογοτεχνίας για τη Γ΄ ΓΕΛ (Ν. Σμύρνη 14/10, Καλλιθέα 16/10, Π. Φάληρο 17/10/2019), με θέμα: «Εφαρμογή ερμηνευτικού διαλόγου και ερμηνευτικού σχολίου στη διδασκαλία της Λογοτεχνίας», διοργάνωσε η ΣΕΕ ΠΕ02 Αγγελική Χρονοπούλου με την υποστήριξη της φιλολόγου και μέλους της ομάδας εκπόνησης του Φακέλου Υλικού του μαθήματος, Λήδας Ραυτοπούλου. Τα εργαστήρια, που πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, στέφθηκαν από μεγάλη επιτυχία, όχι μόνο επειδή τα παρακολούθησαν σχεδόν όλοι οι φιλόλογοι που διδάσκουν το μάθημα, αλλά και γιατί διακρίθηκαν από δημιουργικότητα και πλούσιο προβληματισμό, ενώ βοήθησαν στη διευκρίνιση πολλών σημείων.»

Κατηγορίες: Δευτεροβάθμια, Επιμορφωτικές δράσεις, Φιλολόγων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.