1ος Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής για Μαθητές και Μαθήτριες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Η Ένωση Καθηγητών και Διανοουμένων για την Προαγωγή της Φιλοσοφίας στην Εκπαίδευση (ΕΚΔΕΦ), με την υποστήριξη του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, προκηρύσσει για το τρέχον σχολικό έτος 2022-23 τον 1ο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής για Μαθητές και Μαθήτριες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, υπό τον γενικό τίτλο “Άντληση Νοήματος”. Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων Αθήνας και Πειραιά, και η καταληκτική ημερομηνία αποστολής των συμμετοχών είναι η 30η Μαρτίου 2023.

Περισσότερες πληροφορίες για τους όρους και την όλη διαδικασία συμμετοχής στον Διαγωνισμό μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενοι από τον δικτυακό τόπο www.ekdef.gr  .

Ο ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ

4ου ΠΕΚΕΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νικόλαος Καμήλος

Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Νικόλαος Λινάρδος

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, Φιλολόγων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.