Πρόσκληση σε ενημερωτική-επιμορφωτική ημερίδα για νεοδιορισθέντες μόνιμους εκπαιδευτικούς και αναπληρωτές Δευτεροβάθμιας

«Πρόσκληση σε ενημερωτική-επιμορφωτική ημερίδα για νεοδιορισθέντες μόνιμους εκπαιδευτικούς   και αναπληρωτές»

Σχετ.: 100394/Ε3/11-8-2022 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

Σε εφαρμογή του ανωτέρω σχετικού το 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής και η Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Δ΄ Αθήνας προσκαλούν όλους τους νεοδιόριστους μόνιμους και όλους τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς που τοποθετήθηκαν στις σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς τους σε επιμορφωτική ημερίδα.

Η επιμόρφωση θα πραγματοποιηθεί υπό μορφή σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης την Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2022 σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί και μέσω του κάτωθι συνδέσμου Webex:

Παρακαλούνται οι Δ/ντες/ντριες των σχολικών μονάδων όπως ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς.

Ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης                                  Ο Οργανωτικός Συντονιστής

Παρασκευάς Γιαλούρης                                                              Νικόλαος Καμήλος

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

για νεοδιορισθέντες μόνιμους εκπαιδευτικούς και αναπληρωτές

Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2022

4ο ΠΕΚΕΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ Δ΄ΑΘΗΝΑΣ

Σύνδεσμος παρακολούθησης:

09.00 – 09.15 Εγγραφή – Χαιρετισμοί
09.15 – 09.45 Σχολική Διοίκηση και Ηγεσία

Νικόλαος Λινάρδος

Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου  Φιλολόγων ΠΕ 02

09.45 – 10.15 Μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες και εκπαιδευτική παρέμβαση στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση

Αδριανός Μουταβελής,

Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου ΕΑ & ΕΕ

10.15 – 10.45 Αειφόρο σχολείο και σχολικό κλίμα
Δημήτρης ΚαλαϊτζίδηςΣυντονιστής  Εκπαιδευτικού Έργου Εκπαίδευσης για την Αειφορία
10.45 – 11.00  Η κοινότητα που συνομιλεί και συνεργάζεται. Ουτοπία; Ανάγκη.

Παναγιώτα Παπαλεωνίδα

Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 86

11.00 – 11.15  Συνοπτική      Παρουσίαση       Επιμορφωτικού        Ρόλου      Συντονιστών

Εκπαιδευτικού Έργου

Νικόλαος Καμήλος

Οργανωτικός Συντονιστής 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

11.15-11.30 Συζήτηση- Ερωτήσεις

11.30 – 12.00 Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης

Παρασκευάς Γιαλούρης

Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, Ειδική Αγωγή, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.