Διαδικτυακές Συναντήσεις Εκπαιδευτικών Εφαρμοσμένων Τεχνών ΠΕ89

Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Εφαρμοσμένων Τεχνών Παναγιώτης Φατσέας προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς Εφαρμοσμένων Τεχνών (κλ. ΠΕ 89) των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), και Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων (ΕΝΕΕΓΥΛ) που διδάσκουν τα γραπτώς εξεταζόμενα μαθήματα του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών (Ιστορία Τέχνης, Ελεύθερο Σχέδιο, Γραμμικό Σχέδιο), σε συναντήσεις συνεργασίας με θέμα:

«Η Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας

στα μαθήματα του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών».

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στην εικονική αίθουσα:

την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022, ώρα 12:00 – 14:00  και την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022, ώρα 18:00 – 20:00 (για τους εκπαιδευτικούς των εσπερινών σχολείων).

Τις συναντήσεις μπορούν να παρακολουθήσουν, εφόσον επιθυμούν, και εκπαιδευτικοί κλ. ΠΕ89 που δεν διδάσκουν τα εν λόγω μαθήματα κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά, επιλέγοντας τη συνάντηση εκτός διδακτικού ωραρίου, ώστε να μην διαταραχθεί η λειτουργία του σχολείου τους.

Επισημαίνεται ότι η συμμετοχή στις διαδικτυακές συναντήσεις είναι προαιρετική.

Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου

Εφαρμοσμένων Τεχνών

Παναγιώτης Φατσέας

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Εφαρμοσμένες Τέχνες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.