Συμμετοχή με δραστηριότητες Φυσικών Επιστημών εκ μέρους των μαθητών/ριών

Αγαπητοί και αγαπητές συνάδελφοι,

Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε με μικρή ομάδα μαθητών/ριών σας στο 3ο Φαληρικό Πανηγύρι Φυσικών Επιστημών, που διοργανώνεται υπό την αιγίδα του Δήμου Π. Φαλήρου. Συνδιοργανώνεται από το 4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής, το 1ο και 2ο ΕΚΦΕ και το 2ο ΓΕΛ Π. Φαλήρου, που πήρε την πρωτοβουλία γι’ αυτό, όπως και στο παρελθόν.

Θα  διεξαχθεί στην

Πλατεία Φιλικής Εταιρείας

Πέμπτη 12 Μαΐου  2022

10.00-14.00

Για την καλύτερη οργάνωση της συμμετοχής σας θα πρέπει να έρθετε σε επαφή μαζί μου ή/και τους Υπεύθυνους των ΕΚΦΕ.

Παρακαλούμε τους/ις Διευθυντές/ριες των σχολείων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς ΠΕ04 του σχολείου τους.

Είναι πολύ σημαντικό ότι αντιλαμβάνεστε πόσο μεγάλη ευκαιρία είναι για όλους/ες αυτή η συμμετοχή για την εμπέδωση από τους μαθητές/ριες μιας άλλης οπτικής των ΦΕ που της  συνδέει με την ευρύτερη κοινότητα εκτός σχολείου.

Ασημίνα Κοντογεωργίου

Φυσικός ΣΕΕ

για εκπαιδευτικούς ΠΕ04

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.