17/12/21 Πρόσκληση σε επιμορφωτικό διαδικτυακό σεμινάριο με τίτλο ’’Η αξιολόγηση των μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας για το σχολικό έτος 2021-22’’

Αγαπητές/-οί συνάδελφοι,

Στο πλαίσιο των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, σας ενημερώνουμε ότι συνδιοργανώνεται επιμορφωτικό ιστοσεμινάριο σε εθνικό επίπεδο την Παρασκευή, 17 Δεκεμβρίου 2021, κατά τις ώρες 18.00-20.30, για εκπαιδευτικούς Αγγλικής Γλώσσας (ΠΕ06), με τίτλο:

«Η αξιολόγηση των μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας για το σχολικό έτος 2021-22».

Το διαδικτυακό σεμινάριο απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς ΠΕ06 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αλλά και σε όλους/ες όσους/ες ενδιαφέρονται να το παρακολουθήσουν.

Στόχος του ιστοσεμιναρίου αυτού είναι να παρουσιαστούν οι τρόποι αξιολόγησης των μαθητών σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.

Πρόγραμμα Ιστοσεμιναρίου

18.00-18.15 Προσέλευση-Χαιρετισμοί
18.15-18.45 Η αξιολόγηση με Συνθετικές Δημιουργικές Εργασίες Κοσμάς Βλάχος, Μέλος Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού, ΤΑΓΦ, ΕΚΠΑ
18.45-19.15 Διδασκαλία και αξιολόγηση μαθητών με το μοντέλο της Ανεστραμμένης Τάξης στην Π/θμια & Δ/θμια εκπαίδευση Παπαδάκης, Σ., Οργανωτικός Συντονιστής ΠΕΚΕΣ Δυτικής Ελλάδας
19.15-20.00 Παρουσίαση του θεσμικού πλαισίου & παραδείγματα ΣΕΕ ΠΕ06

Όσοι/-ες εκπαιδευτικοί επιθυμείτε να συμμετάσχετε, παρακαλείσθε να δηλώσετε τη συμμετοχή σας εδώ.

Για να παρακολουθήσετε το ιστοσεμινάριο θα πρέπει να συνδεθείτε στον παρακάτω ηλεκτρονικό σύνδεσμο:

Η συμμετοχή σας είναι προαιρετική.

Με εκτίμηση,

Οι Συντονιστές/-στριες Εκπαιδευτικού Έργου Κλ. ΠΕ06

• Μαριάνθη Αλεξανδροπούλου – ΣΕΕ ΠΕ06 – 1ο  & 2ο  ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ιονίων Νήσων
  • Αλεξάνδρα Αναστασιάδου – ΣΕΕ ΠΕ06 – 3ο ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας
  • Μαρία Ανδριτσοπούλου – ΣΕΕ ΠΕ06 – 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής
  • Αθηνά Βρεττού – ΣΕΕ ΠΕ06 – 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας
  • Γεωργία Δελημπανίδου – ΣΕΕ ΠΕ06 – 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας
  • Ευαγγελία Καραγιάννη – ΣΕΕ ΠΕ06 – 5ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής
  • Αρετή Κεραμίδα – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου
  • Θεόδωρος Μανιάκας – ΣΕΕ ΠΕ06 – 1ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας
  • Δέσποινα Μαυροβουνιώτη – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας
  • Αναστασία Παναγιωτίδου – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αν. Μακεδονίας-Θράκης
  • Ελένη Παπαδοπούλου – ΣΕΕ ΠΕ06 -1o & 2o ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου
  • Νίκος Ποζουκίδης – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Μακεδονίας
  • Ελένη Πουλλά – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης
  • Ουρανία Σαρρή – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Πελοποννήσου
  • Γρηγόρης Σκιαδάς – ΣΕΕ ΠΕ06 – ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Ελλάδας
  • Βελισσάριος Χούσος – ΣΕΕ ΠΕ06 – 3ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής
Κατηγορίες: Αγγλικών, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.