Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη: Συντονισμός και οργάνωση Τμήματος Ένταξης στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση

Προσκαλούνται οι Εκπαιδευτικοί, οι οποίοι πρώτη φορά υπηρετούν στην Π.Ε. Δ΄ Αθήνας σε Τμήματα Ένταξης, Νηπιαγωγείων ή Δημοτικών Σχολείων, να συμμετάσχουν στην Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη, με τίτλο:

– Συντονισμός και οργάνωση Τμήματος Ένταξης στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση –

Η συγκεκριμένη συνάντηση θα διεξαχθεί μέσω της πλατφόρμας WebEx:

Πέμπτη 25 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 06:00 μ.μ. έως 08:00 μ.μ.

Όπως πάντα, ορίζεται ως μη υποχρεωτική κι ανοιχτή στο σύνολο της σχολικής κοινότητας. Έτσι, ως παράδειγμα, έχουν τη δυνατότητα να την παρακολουθήσουν, Προϊστ., Διευθυντές σχολικών μονάδων ή εκπαιδευτικοί γενικής ή ειδικής αγωγής.

Με σκοπό δε, τη σωστή προετοιμασία, σας παρακαλούμε όσες/όσοι επιθυμείτε τη συμμετοχή σας σε αυτήν να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας έως τη Δευτέρα 22 Νοεμβρίου στην εξής Google form: σύνδεσμος ΑΙΤΗΣΗΣ εδώ.

Ο σύνδεσμος της WebEx για τη συνάντησής μας, θα σας αποσταλεί μετά τη Δευτέρα 22 Νοεμβρίου, στο email που θα δηλώσετε στην ανωτέρω αίτησή σας.

Ο Συντονιστής Ε.Ε. ΕΑ & ΕΕ

4Ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Αδριανός Γ. Μουταβελής

Δάσκαλος στην Ειδική Εκπαίδευση

Με χαρά να βρεθούμε!

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, Ειδική Αγωγή, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.