14/10/21 Πρόσκληση σε επιμορφωτικό σεμινάριο για εμβολισμούς

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας, Ουρανία-Αναστασία Μπελτέ, διοργανώνει, σε συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ Αττικής, επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

«Η αναγκαιότητα των εμβολιασμών στην Ελλάδα -Μύθοι και Πραγματικότητες»

Το σεμινάριο απευθύνεται προς τους εκπαιδευτικούς των ανωτέρω σχολικών μονάδων, τους μαθητές και τους γονείς/κηδεμόνες τους, και θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021 και ώρες 17.30 – 19.30, στον σύνδεσμο:

Εισηγήτριες του σεμιναρίου θα είναι οι Επιστήμονες από το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ :

• Δρ Ευδοκία Καραγκούνη Δ/ντρια Ερευνών, Εργαστήριο Ανοσολογίας Λοιμώξεων, Τομέας Μικροβιολογίας Ε.Ι. Παστέρ
  • Δρ Σίσσυ Κολυβά, Βιολόγος, Πρόεδρος Επιστημονικού Συμβουλίου, Γραφείο Προβολής και Δικτύωσης. Ε.Ι. Παστέρ
  • Δρ Μαρία Λινού, DVM, Υπεύθυνη «Ενιαίας Υγείας» Τμ. Διάγνωσης/ Γρ. Προβολής & Δικτύωσης Ε.Ι. Παστέρ

Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών είναι προαιρετική.

Παρακαλούμε για την ενημέρωση των εκπαιδευτικών και ευχαριστούμε για την συνεργασία.

Ακολουθεί το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Οι Συντονιστές/στριες Εκπαιδευτικού Έργου 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

Ουρανία – Αναστασία Μπελτέ  ΠΕ87, Ανδριτσοπούλου Μαρία ΠΕ06, Κοντογεωργίου Ασημίνα ΠΕ04, Παπαλεωνίδα Παναγιώτα ΠΕ86, Σοφρά Βασιλική ΠΕ08, Χονδρογιάννης Ελευθέριος ΠΕ84, Χρονοπούλου Αγγελική ΠΕ02

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΠΕΛΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙO ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΩΝ

Δημοσιεύθηκε στην ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, Υγεία Πρόνοια Ευεξία, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.