14/10/21 Πρόσκληση σε επιμορφωτικό σεμινάριο για εμβολιασμούς

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας, Ουρανία-Αναστασία Μπελτέ, διοργανώνει, σε συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ Αττικής, επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

«Η αναγκαιότητα των εμβολιασμών στην Ελλάδα -Μύθοι και Πραγματικότητες»

Το σεμινάριο απευθύνεται προς τους εκπαιδευτικούς των ανωτέρω σχολικών μονάδων, τους μαθητές και τους γονείς/κηδεμόνες τους, και θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021 και ώρες 17.30 – 19.30, στον σύνδεσμο:

Εισηγήτριες του σεμιναρίου θα είναι οι Επιστήμονες από το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ :

• Δρ Ευδοκία Καραγκούνη Δ/ντρια Ερευνών, Εργαστήριο Ανοσολογίας Λοιμώξεων, Τομέας Μικροβιολογίας Ε.Ι. Παστέρ
  • Δρ Σίσσυ Κολυβά, Βιολόγος, Πρόεδρος Επιστημονικού Συμβουλίου, Γραφείο Προβολής και Δικτύωσης. Ε.Ι. Παστέρ
  • Δρ Μαρία Λινού, DVM, Υπεύθυνη «Ενιαίας Υγείας» Τμ. Διάγνωσης/ Γρ. Προβολής & Δικτύωσης Ε.Ι. Παστέρ

Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών είναι προαιρετική.

Παρακαλούμε για την ενημέρωση των εκπαιδευτικών και ευχαριστούμε για την συνεργασία.

Ακολουθεί το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Οι Συντονιστές/στριες Εκπαιδευτικού Έργου 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

Ουρανία – Αναστασία Μπελτέ  ΠΕ87, Ανδριτσοπούλου Μαρία ΠΕ06, Κοντογεωργίου Ασημίνα ΠΕ04, Παπαλεωνίδα Παναγιώτα ΠΕ86, Σοφρά Βασιλική ΠΕ08, Χονδρογιάννης Ελευθέριος ΠΕ84, Χρονοπούλου Αγγελική ΠΕ02

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΠΕΛΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙO ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΩΝ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, Υγεία Πρόνοια Ευεξία, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.