Φυσική Α΄ Γυμνασίου

Αγαπητοί και αγαπητές συνάδελφοι,

Σας προσκαλούμε όλους/ες, που διδάσκετε Φυσική Α΄ Γυμνασίου (ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ των διαφορετικών ειδικοτήτων από τους ΠΕ04), να συμμετάσχετε στις τηλεδιάσκεψεις που συνδιοργανώνουμε με τους υπεύθυνους του 1ου και 2ου ΕΚΦΕ, κ. Αθανάσιο Γκουρμπή και κ. Γεωργία Παπαγεωργάκη, με θέμα:

«Φυσική Α΄ Γυμνασίου: : Προτάσεις για τις πειραματικές δραστηριότητες  των  φύλλων εργασίας του Α΄ τετραμήνου (1 – 5) και για την ωριαία γραπτή αξιολόγηση των μαθητών»

Σύμφωνα με το πιο κάτω πρόγραμμα:

• Τρίτη, 21/9, 2ο ΕΚΦΕ (Αλίμου)
  • Πέμπτη, 23/9, 1ο ΕΚΦΕ (Ν. Σμύρνης)

Οι Υπερσύνδεσμοι των τηλεδιασκέψεων με την πλατφόρμα webex είναι:

Password:1234

Θα μας διευκολύνατε αν συνδεόσασταν με το Ονοματεπώνυμό σας, για να ξέρουμε με

ποιους επικοινωνούμε

Παρακαλούμε τους/ις Διευθυντές/ριες των σχολείων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν τα μαθήματα Φυσικών Επιστημών του σχολείου τους και να διαμορφώσουν κατάλληλα το ΩΠ τους, όπως προβλέπεται από την εγκύκλιο 113244/Δ2 /13-09-2021.

Καθορίζεται, όπως ίσχυε και την προηγούμενη σχολική χρονιά, ότι οι επιμορφωτικές συναντήσεις θα γίνονται 12-2 μμ, για τα σχολεία που ανήκουν στο

• 1ο ΕΚΦΕ (Ν. Σμύρνης) την Πέμπτη
  • 2ο ΕΚΦΕ (Αλίμου) την Τρίτη

Ασημίνα Κοντογεωργίου

Φυσικός

ΣΕΕ για εκπαιδευτικούς ΠΕ04

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις, Φυσικές Επιστήμες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.