α) Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου: προτάσεις ψηφιακών παρουσιάσων-audio και web έργα, β) Ένας χρόνος Covid-19: η συμβολή της Θεατρικής Αγωγής στην εκπαίδευση.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.) Θεατρικής Αγωγής, Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη διοργανώνει διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας με τους/τις εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δ’ Αθήνας, γενικής και ειδικής αγωγής, αρμοδιότητας 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής με θέμα:

«α) Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση: προτάσεις ψηφιακών παρουσιάσων-audio και web έργα,

β) Ένας χρόνος Covid-19: η συμβολή της Θεατρικής Αγωγής στην εκπαίδευση».

Η διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας θα υλοποιηθεί την Τρίτη 30 Μαρτίου 2021, ώρες: 11.00-13.00 μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων Webex, στον σύνδεσμο https://minedu-secondary.webex.com/meet/panboemi.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί Θεατρικής Αγωγής κλ.ΠΕ91.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ 91 Θεατρικής Αγωγής

Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις, Θέατρο. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.