Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη: Οργάνωση & λειτουργία Τμήματος Ένταξης στο Δημοτικό Σχολείο

Προσκαλούνται οι Εκπαιδευτικοί, οι οποίοι υπηρετούν σε Τμήματα Ένταξης Δημοτικών Σχολείων στη Δ΄ Αθήνας, να συμμετάσχουν στην Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη, με τίτλο:

-Οργάνωση & λειτουργία Τμήματος Ένταξης στο Δημοτικό Σχολείο-

Η συγκεκριμένη συνάντηση θα διεξαχθεί μέσω της πλατφόρμας WebEx cisco, Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2020 και ώρα 10:00 π.μ. έως 12:00.

Επιπλέον, ορίζεται ως μη υποχρεωτική κι ανοιχτή στο σύνολο της σχολικής κοινότητας. Έτσι, για παράδειγμα, έχουν τη δυνατότητα να την παρακολουθήσουν Διευθυντές σχολικών μονάδων ή εκπαιδευτικοί γενικής ή ειδικής αγωγής.

Με σκοπό δε, τη σωστή προετοιμασία, σας παρακαλούμε όσοι επιθυμείτε τη συμμετοχή σας σε αυτήν να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας έως την Τρίτη 1η Δεκεμβρίου στην εξής Google form: σύνδεσμος αίτησης εδώ.

Ο σύνδεσμος της συνάντησής μας θα έρθει μετά την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου, στο email που θα δηλώσετε.

Με χαρά να βρεθούμε

Ο Συντονιστής Ε.Ε. ΕΑ & ΕΕ

4Ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Αδριανός Γ. Μουταβελής

Δάσκαλος στην Ειδική Εκπαίδευση

!

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.