Πρόσκληση συμμετοχής σε ιστοσεμινάριο σχετικά με θέματα ποιότητας λειτουργίας της σχολικής ζωής

Καλούνται οι Διευθυντές/-ντριες, Υποδιευθυντές/-ντριες και οι Υπεύθυνοι Σχολικής Ζωής των σχολικών μονάδων (1ου, 2ου, 3ου, 4ου Αργυρούπολης, 2ου & 4ου Αλίμου, Γυμνασίου & Λυκείου των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Γ. Ζώη»   να συμμετάσχουν σε ιστοσεμινάριο/τηλεδιάσκεψη με θέμα: «Παράμετροι ποιότητας της σχολικής ζωής», που θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2020, κατά τις ώρες 18:00 – 20:00 διαδικτυακά μέσω CISCO WEBEX MEETINGS.

Σκοπός – Περιγραφή του Ιστοσεμιναρίου:

Το ιστοσεμινάριο αποσκοπεί στην ενημέρωση σχετικά με τη σύνταξη του Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας των σχολικών μονάδων και το θεσμό  των Συμβούλων Σχολικής Ζωής (Ν. 4692/2020 – ΦΕΚ 111 Α΄), καθώς επίσης ανταλλαγή απόψεων σχετικά με θέματα οργάνωσης και εύρυθμης λειτουργίας των σχολικών μονάδων.

Εισηγητές : 1) Μαρία Ανδριτσοπούλου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Αγγλικής Γλώσσας (Κλ. ΠΕ06), με την παιδαγωγική ευθύνη των παραπάνω σχολικών μονάδων

2) Νικόλαος Λινάρδος, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Φιλολόγων (Κλ. ΠΕ02)

Για τη συμμετοχή σας θα πρέπει να συνδεθείτε στο link:

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας!

Με εκτίμηση,

Μαρία Ανδριτσοπούλου

ΣΕΕ Αγγλικής Γλώσσας (Κλ. ΠΕ06)

4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.