Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη – Λειτουργία Τμήματος Ένταξης στο Νηπιαγωγείο: Συνεργασία και εκπαιδευτική παρέμβαση

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεών μας, σε συνεργασία του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης κ. Αδριανού Γ. Μουταβελή και των Συντονιστριών Εκπαιδευτικού Έργου Προσχολικής Εκπαίδευσης κ.κ. Νικολούδη Τριανταφυλλιάς και Σαλαγιάννη Μαρίας, διοργανώνεται επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη, την Τρίτη 10 Νοεμβρίου και ώρες 05:00 μ.μ.- 08:00 μ.μ., με τίτλο:

Καλούνται να την παρακολουθήσουν οι  νηπιαγωγοί των Τμημάτων Ένταξης, καθώς και οι νηπιαγωγοί Γενικής Αγωγής, στο σχολείο των οποίων λειτουργεί Τμήμα Ένταξης.

Η συμμετοχή στην τηλεδιάσκεψη είναι προαιρετικού χαρακτήρα και ανοικτή στο σύνολο της σχολικής κοινότητας.

Ακολουθεί ηλεκτρονικός σύνδεσμος.

Οι Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου Προσχολικής Εκπαίδευσης

Τριανταφυλλιά Νικολούδη & Σαλαγιάννη Μαρία

Ο Συντονιστής Ε.Ε. ΕΑ & ΕΕ

4Ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Αδριανός Γ. Μουταβελής

Δάσκαλος στην Ειδική Εκπαίδευση

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Ειδική Αγωγή, Νηπιαγωγών, Προσχολική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.