Εξ Αναβολής Επιμορφωτικό Σεμινάριο για εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής κλ. ΠΕ11

Λήψη αρχείου

Οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής (ΠΕ 11) της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Σχολικών Μονάδων Καλλιθέας, Μοσχάτου, Ταύρου, Ν. Σμύρνης και Π. Φαλήρου  καλούνται να παρακολουθήσουν δια ζώσης Επιμορφωτικό  Σεμινάριο με Βιωματικά Εργαστήρια.

• Ημερομηνία Διεξαγωγής των Σεμιναρίων από 16-10-2020 έως 21-10-2020 .
  • Τα Σεμινάρια θα διεξαχθούν σε δύο βάρδιες λόγω της πανδημίας  του κορωνοϊού covid 19 .
  • Τόπος Διεξαγωγής το 14ο Γυμνάσιο Καλλιθέας που βρίσκεται στην οδό

Λ. Κατσώνη & Σωκράτους στη Καλλιθέα .

Η θεματολογία του Σεμιναρίου :

• Οδηγίες για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής στα νέα δεδομένα
  • Καλές Πρακτικές της Φυσικής Αγωγής στη διαδικασία της Σύγχρονης Τηλεκπαίδευσης και Ασύγχρονης διδασκαλίας
  • Φυσική Αγωγή στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση & Διδακτικά Σενάρια .
  • Σχολικά Πρωταθλήματα – Αθλητικές Δραστηριότητες …
  • Διαχείριση Κρίσης στο Σχολείο

(στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής, παρέμβαση –πρόληψη…)

Παρατίθεται σχετικό πρόγραμμα στο οποίο αναφέρονται αναλυτικά οι ημερομηνίες, ο τόπος Διεξαγωγής και παρακαλείστε να κρατήσετε τη σειρά όπως αναφέρεται.

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω της πανδημίας θα τηρηθούν τα προβλεπόμενα μέτρα προστασίας , σύμφωνα με τις Οδηγίες του ΕΟΔΥ, όπως αποστάσεις μεταξύ των συμμετεχόντων , χρήση μάσκας , χρήση προσωπικού στυλό, απολυμαντικό, που κρίνονται απαραίτητα .

Η ΣΕΕ Φυσικής Αγωγής

Ευδοκία Σαμουηλίδου

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.