Πρόσκληση Διευθυντών/ ντριών σε τηλε-ημερίδα με θέμα «Ο Εσωτερικός Κανονισμός των Δημοτικών Σχολείων»

Αφίσα εσωτερικού κανονισμού

κκ Διευθυντές/ ντριες,

Σας προσκαλούμε την Παρασκευή, 9/10/2020 και ώρα 10.00΄ π.μ.- 12.00΄μ.μ. σε τηλε-ημερίδα με θέμα:

Ο Εσωτερικός Κανονισμός των Δημοτικών Σχολείων

Η τηλεημερίδα θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας webex στον ακόλουθο σύνδεσμο

(Δείτε στις επόμενες σελίδες το πρόγραμμα, τις οδηγίες σύνδεσης και την αφίσα)

Ο Οργανωτικός Συντονιστής

του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

Νικόλαος Καμήλος

Πρόγραμμα Ημερίδας

10.00΄ – 11.00΄ Εισηγήσεις

«Δημοκρατικό Σχολείο από την οπτική της Συνηγόρου του Παιδιού», Θ. Κουφονικολάκου, Βοηθός Συνήγορος για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

«Ποιοτικά χαρακτηριστικά και βασικοί άξονες του Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας μιας σχολικής μονάδας», Μ. Ανδριτσοπούλου, ΣΕΕ κλ. ΠΕ06, 4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής.

«Ο εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας σημαντικό εργαλείο στο πλαίσιο ενός δημοκρατικού συνεργατικού σχολείου», Χ. Παπαδόπουλος, ΣΕΕ κλ. ΠΕ70, 4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής.

11.00΄- 12.00΄ Συζήτηση (ερωτήσεις, τοποθετήσεις, διευκρινήσεις).

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ

Για την παρακολούθησή της, μέσω της πλατφόρμας Webex Events, οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να ακολουθήσουν τις ακόλουθες οδηγίες:

α. Παρακαλούμε να συνδεθείτε με τον παρακάτω  ηλεκτρονικό σύνδεσμο τουλάχιστον 15΄-20΄ λεπτά πριν την ορισμένη ώρα έναρξης της τηλεδιάσκεψης.

Ο Εσωτερικός Κανονισμός των Δημοτικών Σχολείων

Event address for attendees: https://cisco.webex.com/cisco/onstage/g.php?MTID=e14897ace0277a5e2ff639299bca0ad34
Date and time: Friday, October 9, 2020 10:00 am
Greece Summer Time (Athens, GMT+03:00)
Duration: 2 hours
Event number: 162 561 5399
Event password: eschool  (3724665 from phones)

β. Στη συνέχεια μπορείτε να δώσετε όνομα και επίθετο (για να γνωρίζουμε  ποιοι εισέρχονται στην αίθουσα), ένα email και το password*.

γ. ΠΡΟΣΟΧΗ:  Να πατήσετε την επιλογή Join by browser.

* Το Event Number αφορά σε όσους/ες θελήσουν να συνδεθούν από κινητό τηλέφωνο ή tablet.

• Αν μετά τη σύνδεση δεν ακούτε τους εισηγητές, πρέπει να συνδεθείτε στο Audio. Κάτω αριστερά, πατήστε το εικονίδιο Connect Audio -> Use Computer for Audio -> Connect
  • Τα προσωπικά δεδομένα που θα δοθούν από τους συμμετέχοντες/ουσες θα χρησιμοποιηθούν από τους διοργανωτές μόνο για τους σκοπούς της συνάντησης (σύνδεση) και δεν θα διατεθούν σε κανένα άλλο φυσικό πρόσωπο ή εταιρεία και για κανένα λόγο.
Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.