ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι,

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της Δράσης «Ξεφυλλίζοντας στον αέρα», που υλοποιεί το 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ.  Αττικής, σε συνεργασία με το European School Radio, θα μεταδοθούν  οι ακόλουθες   ραδιοφωνικές  εκπομπές:

• Τρίτη 26 Μαΐου 2020 στις 00 μ.μ.  (Ζώνη Πρωτοβάθμιας)

Η εκπαιδευτικός  Ελίζα  Άκπαπα διαβάζει  το παραμύθι της «Τα παιδιά του ουράνιου τόξου». Το παραμύθι περιλαμβάνει χρωματιστές παραμυθο-ιστορίες, για τα δικαιώματα των παιδιών όλου του κόσμου.

Το παραμύθι διακρίθηκε με το δεύτερο βραβείο στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού από Εκπαιδευτικούς 2019 που είχε τίτλο  “Στους μαγικούς καθρέφτες του κόσμου»

• Τρίτη 26 Μαΐου 2020 στις 6.30 μ.μ.  (Ζώνη Δευτεροβάθμιας)

Η Αντιγόνη Λασκαρίδου, φιλόλογος, διαβάζει το διήγημά της με τίτλο

«Ο μεγάλος δρόμος»,  το οποίο βραβεύθηκε τον Μάιο του 2019 στον

1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Διηγήματος των εκδόσεων ΚΟΡΑΛΛΙ και συμπεριλαμβάνεται στη Συλλογή με τα 26 βραβευμένα διηγήματα του Διαγωνισμού.

Υπεύθυνοι του προγράμματος:

Νίκος Καμήλος, ΣΕΕ ΠΕ 70,  Τριανταφυλλιά Νικολούδη,  ΣΕΕ ΠΕ60, Παναγιώτης Φατσέας, ΣΕΕ ΠΕ89, Αγγελική Χρονοπούλου, ΣΕΕ ΠΕ02, Βασιλεία Δηλαβέρη, Δ/ντρια Δημοτ. Σχολείου, κλ. ΠΕ70, Ελένη Ταγκάλου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70.

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.