ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΣ ΤΗΛΕ-ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ “ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΤΡΕΣ ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ “

Σας  γνωρίζουμε ότι, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών συναντήσεων μέσω τηλεδιασκέψεων, θα πραγματοποιηθεί  για  όσες/όσους  νηπιαγωγούς των δημόσιων και ιδιωτικών νηπιαγωγείων παιδαγωγικής μας ευθύνης επιθυμούν, τηλε- εργαστήριο ,  με θέμα:

« Αναγνώριση και Διαχείριση Στρες σε Εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες  »

Εισηγήτρια του  εργαστηρίου είναι η κ. Νάντια Κουρμούση, Ε.ΔΙ.Π. Παιδαγωγικού Τμήματος της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. με γνωστικό αντικείμενο «Προαγωγή της Ψυχοκοινωνικής Υγείας στην Εκπαίδευση».

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 19 Μαίου από τις 9.00 π.μ έως τις 12.00 μ.μ., σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί.

11.00 – 12.00 : Θεωρητική εισαγωγή

12.00- 12.15 : Ερωτήματα

12.15 – 12.30: Διάλειμμα

12.30 – 13.30: Πρακτική άσκηση

13.30 – 14.00: Ερωτήσεις- Συμπεράσματα

Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων δεν υπερβαίνει τα 100 άτομα.

Όσες/όσοι  επιθυμούν  να το παρακολουθήσουν, θα μπουν στην  πλατφόρμα  webex, 15΄ νωρίτερα από την έναρξη του εργαστηρίου, πατώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

Παρακαλούνται οι προϊσταμένες των νηπιαγωγείων να ενημερώσουν όλες/όλους τις/τους νηπιαγωγούς των σχολικών τους μονάδων.

Η  Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60

Σαλαγιάννη Μαρία

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Νηπιαγωγών, Προσχολική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.