«Πρόσκληση τηλεδιασκέψεων για την ενημέρωση των εκπαιδευτικών Μουσικής ΠΕ.79 και ΠΕ.79.50 ομαδικών και ατομικών μαθημάτων σε θέματα Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης».

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι,

Εύχομαι Χρόνια Πολλά με Υγεία.

Σε συνέχεια της διαδικτυακής επικοινωνίας και συνεργασίας μας  και μετά από δική σας παράκληση θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι θα πραγματοποιηθούν τηλεδιασκέψεις που αφορούν την Ειδική Αγωγή και Ενταξιακή Εκπαίδευση (μαθησιακές δυσκολίες, δυσλεξία, αυτισμός, κτλ.) με σκοπό την υποστήριξη του διδακτικού σας έργου με εργαλεία, ιδέες και προτάσεις που αγκαλιάζουν το σύνολο της μαθητικής σας κοινότητας και συνάδουν με τη φιλοσοφία και τις παιδαγωγικές πρακτικές της δια ζώσης αλλά και της εξ’ αποστάσεως διδασκαλίας της μουσικής αγωγής.

Εισηγητές είναι οι Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης κ. Μαρία Δερέκα και ο κ. Αδριανός Μουταβελής.

Οι τηλεδιασκέψεις απευθύνονται σε όλους τους εκπαιδευτικούς μουσικής ΠΕ.79 και ΠΕ.79.50 της Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης του 3ου και 4ου Αττικής. Έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα και η συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε αυτές είναι προαιρετική.

Θα ακολουθήσει νέα ενημέρωση για τους εκπαιδευτικούς μουσικής αγωγής του 6ου ΠΕΚΕΣ Αττικής.

Για τη συμμετοχή σας στις τηλεδιασκέψεις ισχύει ο ίδιος σύνδεσμος που έχετε ήδη λάβει, ενώ για τους νέους συμμετέχοντες απαιτείται δήλωση συμμετοχής στο e-mail: syn79-at3@sch.gr με το όνομα/επίθετο/σχολείο και το e-mail στο οποίο θέλετε να  λάβετε το σύνδεσμο συμμετοχής σας.

Η  Σ.Ε.Ε  Μουσικής  ΠΕ.79

ΕΛΕΝΑ ΑΝΔΡΕΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΕΩΝ

Α/θμια και Β/θμια Δ’ Αθήνας

Τετάρτη 06/05/2020

ώρα  11:00-13:00

Ομιλητές:

Ο Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Δ’ Αθήνας κ. Αδριανός Μουταβελής.

Η Σ.Ε.Ε. Μουσικής κ. Έλενα Ανδρέου.

Α/θμια και Β/θμια

Γ’ Αθήνας και Δυτικής Αττικής

Πέμπτη 07/05/2020

ώρα 11:00-13:00

Ομιλητές:

Η Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Γ’ Αθήνας και Δυτικής Αττικής κ. Μαρία Δερέκα.

Η Σ.Ε.Ε. Μουσικής κ.  Έλενα Ανδρέου.

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.