«Συναντήσεις Τηλε-συνεργασίας Εκπαιδευτικών Δημοτικών Σχολείων ευθύνης της Ιωάννας Καμπούρμαλη Σ.Ε.Ε, ΠΕ 70»

Σας γνωρίζουμε την υλοποίηση επιμορφωτικών συναντήσεων μέσω τηλεδιασκέψεων με τους/ις εκπαιδευτικούς ΠΕ70 των σχολείων ευθύνης της Ιωάννας Καμπούρμαλη, ΣΕΕ ΠΕ 70,  για την υποστήριξη της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Οι παρακάτω προκαθορισμένες τηλε-συναντήσεις έχουν ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν είναι υποχρεωτικές για τους εκπαιδευτικούς. Στόχος των τηλεσυναντήσεων είναι μια ευκαιρία για ανταλλαγή εμπειριών μεταξύ συναδέλφων που αγωνίζονται σε δύσκολες συνθήκες και όχι μια πρόσθετη υποχρέωση.

Η πλατφόρμα που θα χρησιμοποιηθεί για την τηλεδιάσκεψη είναι η προτεινόμενη από το ΥΠΑΙΘ Webex. Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να έχουν ήδη εγκατεστημένο το λογισμικό στον υπολογιστή τους.

Σύνδεσμος για όλες τις τηλεδιασκέψεις θα είναι o:

Παρακαλούμε  όσους και όσες επιθυμούν να συμμετάσχουν να μπουν στο σύνδεσμο με το ονοματεπώνυμό τους ώστε να είναι εμφανές ποιος/ποια συμμετέχει,  με σκοπό να έχουμε μια αμφίδρομη επικοινωνία. Οι τηλεδιασκέψεις θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο πίνακα.

Παράλληλα σας ενημερώνουμε ότι  στην ιστοσελίδα του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής  υπάρχει σχετική σελίδα που αποσκοπεί στην υποστήριξη – βοήθεια   των ομάδων υποστήριξης των σχολείων και των εκπαιδευτικών για το σχεδιασμό, την υλοποίηση της εξ αποστάσεως (σύγχρονης και ασύγχρονης) εκπαίδευσης και η οποία ενημερώνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Βλ. https://blogs.sch.gr/4pekesat/ex-apostaseos-ekpaideysi/.

Παρακαλούνται οι Δ/ντες και Δ/ντριες να ενημερώσουν τους  εκπαιδευτικούς ΠΕ70 των σχολικών τους μονάδων.

Ιωάννα Καμπούρμαλη

Συντονίστρια Π.Ε. 70

του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕ70

ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ  ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

(ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΜΠΟΥΡΜΑΛΗ, ΣΕΕ ΠΕ70)

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΑΞΕΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ/ΩΡΑ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗΣ
Α  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (όλων των σχολείων) Τρίτη       7.4.2020, ώρα  10:00 -11:30
Β  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (όλων των σχολείων) Τρίτη       7.4.2020, ώρα  12:00 -13:30
              Γ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ   (όλων των σχολείων) Τετάρτη  8.4.2020, ώρα  10:00 -11:30
Δ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (όλων των σχολείων)  Τετάρτη  8.4.2020, ώρα  11:30-13:30
Ε  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (όλων των σχολείων) Πέμπτη    9.4.2020, ώρα  10:00 -11:30
ΣΤ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (όλων των σχολείων) Πέμπτη    9.4.2020, ώρα  11:30-13:30

Σύνδεσμος για όλες τις τηλεδιασκέψεις είναι στις οποίες θα συμμετέχετε με το ονοματεπώνυμό σας είναι: https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/ioankampourma

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ
23   ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑΓ.ΖΩΗ
24 ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΝΝΑΔΙΟΣ
25 ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΛΑΣΑΛ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δασκάλων, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.