«Συμμετοχή των σχολικών μονάδων στο Συνέδριο του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής με θέμα: “Όψεις του Σύγχρονου Σχολείου – Θέματα Διαχείρισης της Σχολικής Τάξης”, με εικαστική παρέμβαση»

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι,

Στο πλαίσιο του Συνεδρίου με θέμα «Όψεις του Σύγχρονου Σχολείου – Ζητήματα Διαχείρισης Σχολικής Τάξης», που πρόκειται να πραγματοποιηθεί από το 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής,  καλούμε τους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ08 – Καλλιτεχνικών να συνεισφέρουν με εικαστικές δημιουργίες των μαθητών τους, μέσω εικαστικής έκθεσης, με θέμα: «Το Σχολείο που Αγαπώ και Ονειρεύομαι».

Η έκθεση θα πραγματοποιηθεί παράλληλα με τις εργασίες του Συνεδρίου κατά τις ημέρες 27, 28 και 29 Μαρτίου 2020 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γυμνασίου / 1ου Λυκείου Αγ. Δημητρίου.

Προκειμένου να συζητήσουμε θέματα διοργάνωσης της έκθεσης καλούμε σε συνάντηση τους εκπαιδευτικούς ΠΕ08 στον χώρο του Συνεδρίου τη Δευτέρα 27/1/2020 και ώρα 12:00.

Με εκτίμηση,

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου

κλάδου ΠΕ08 – Καλλιτεχνικών,

Βασιλική Σοφρά

Κατηγορίες: Δευτεροβάθμια, Εικαστικά, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.