Βιωματικό Εργαστήριο: Εμπλέκοντας τους μαθητές σε μια ενεργητική, διερευνητική προσέγγιση της Φυσικής στο Δημοτικό

Αγαπητοί συνάδελφοι, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τη συμμετοχή σας στο εργαστήριο που πραγματοποιήθηκε στις 4 Δεκέμβρη 2019, και να συγχαρούμε την εισηγήτριά μας κα Γκόλτσιου Αικατερίνη, Δασκάλα, για την εξαιρετική παρουσίαση του θέματος και την προσφορά στους μαθητές της!!

Θα θέλαμε επίσης να σχολιάσουμε την όμορφη ατμόσφαιρα κατά τη διάρκεια του εργαστηρίου και την υπέροχη συνεργασία μεταξύ δασκάλων και πληροφορικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Με την ευχή να αποβεί χρήσιμη η εμπειρία που αποκομίσαμε και να τύχει εφαρμογής με τον πλέον πρόσφορο για τον καθένα τρόπο, επισυνάπτουμε την παρουσίαση της κας Γκόλτσιου:

Αναμένοντας να βρεθούμε σε επόμενη επιμορφωτική συνάντηση, σας ευχόμαστε καλή δύναμη στο έργο σας και καλές γιορτές!

Νικόλαος Καμήλος, Οργανωτικός Συντονιστής 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής
Παναγιώτα Παπαλεωνίδα, Σ.Ε.Ε. ΠΕ86 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής

Κατηγορίες: Δασκάλων, Επιμορφωτικές δράσεις, Πληροφορική. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.