«Πρόσκληση Διευθυντών /-ντριών Σχολικών Μονάδων σε επιμορφωτική ημερίδα»

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής και σύμφωνα με την Πράξη 19/24-10-2019 της ολομέλειας, θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική συνάντηση για τους/τις διευθυντές/-ντριες των σχολικών μονάδων της Α΄/θμιας & Β΄/θμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας, (ώρα 08:30 έως 13:00), η οποία θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο του 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Αγ. Δημητρίου (Στρογγυλό),   Στρατάρχου Αλεξάνδρου Παπάγου 23, Αγ. Δημήτριος.

Θέμα: «Διαχείριση θεμάτων Σχολικής Καθημερινότητας με σεβασμό στα Δικαιώματα του Παιδιού»

Οι επιμορφωτικές ημερίδες θα διοργανωθούν ως εξής:

• Δευτέρα 25-11-2019, για τους/τις διευθυντές/-ντριες της Β΄/θμιας Εκπ/σης

Εισηγητές: Θεώνη Κουφονικολάκου, βοηθός Συνήγορος του Πολίτη για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Γιώργος Νικολαΐδης, Ψυχίατρος, Διευθυντής του Ινστιτούτου Υγείας του Παιδιού, Διεύθυνση Ψυχικής Υγείας & Κοινωνικής Πρόνοιας.

Αξιωματικός της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

• Δευτέρα 2-12-2019, για τους/τις διευθυντές/-ντριες της Α΄/θμιας Εκπ/σης

Εισηγητές: Θεώνη Κουφονικολάκου βοηθός Συνήγορος του Πολίτη για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Μαρία Ψαρράκου, ψυχολόγος, Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού, Διεύθυνση Ψυχικής Υγείας και Κοινωνικής Πρόνοιας.

Αξιωματικός της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Η Οργανωτική Επιτροπή

Μαρία Ανδριτσοπούλου ΣΕΕ Π.Ε. 06

Άννα Ζουγανέλη ΣΕΕ Π.Ε. 70

Βασιλική Σοφρά ΣΕΕ Π.Ε.89

Ευσταθία Χριστοπούλου ΣΕΕ Π.Ε. 70

Κατηγορίες: Δασκάλων, Δευτεροβάθμια, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.