ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

Σύμφωνα με τα παραπάνω θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική ημερίδα για  τους/τις εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στην Ε΄ τάξη του Δημοτικών Σχολείων Γλυφάδας (Δημόσια  & Ιδιωτικά), Ελληνικού και 3ου, 8ου & 11ου Αργυρούπολης, κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά.

Ημερομηνία Ημερίδας: Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019.

Τόπος Ημερίδας: 10ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας (Κεφαλληνίας & Φολεγάνδρου, τηλ. 210 9614758, κ. Δήμητρα Φλώρου).

Την ημέρα της Ημερίδας οι μαθητές/ τριες των Ε΄ τάξεων που συμμετέχουν δε θα προσέλθουν στο σχολείο. Επίσης εκείνη την ημέρα θα παρακολουθήσουν την Ημερίδα και οι δασκάλες της Στ΄ τάξης του 1ου ΔΣ Ελληνικού. Παρακαλώ, όπως ενημερωθούν έγκαιρα οι συνάδελφοι και οι γονείς. Επισυνάπτεται το αναλυτικό πρόγραμμα της Ημερίδας. Παρακαλώ οι εκπαιδευτικοί να έχουν μαζί τους τα βιβλία των Μαθηματικών της Ε΄ τάξης (μαθητή & εργασιών).

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ70

4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Ευσταθία Χριστοπούλου

Δημοσιεύθηκε στην Δασκάλων, Επιμορφωτικές δράσεις, Μαθηματικά. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.