Απογευματινό σεμινάριο με θέμα Σχολεία Χωρίς Σκουπίδια και Απορρίμματα-Zero Waste Schools

Σας ενημερώνουμε ότι ο ΣΕΕ εκπαίδευσης για την Αειφορία Δημήτριος Καλαϊτζίδης, σε συνεργασία με τους Υπεύθυνους Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας- Νίκο Στεφανόπουλο και Δευτεροβάθμιας Θάνο Ιωάννου, διοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο με το ανωτέρω θέμα, για όλους τους εκπαιδευτικούς του 4ου ΠΕΚΕΣ.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019 από τις 5 ως τις 9 το βράδυ, στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Αλίμου.

Στο σεμινάριο θα παρουσιαστεί η μεθοδολογία υλοποίησης του σχετικού προγράμματος, δραστηριότητες για την τάξη και για το σχολείο, παρουσίαση εκπαιδευτικού υλικού και βιωματικά εργαστήρια.

Δηλώσεις συμμετοχής  ΕΔΩ

Ο Συντονιστής Ε.Ε. Εκπ. για την Αειφορία

του 4Ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Κατηγορίες: Αειφορίας, Δασκάλων, Δευτεροβάθμια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.