Ονόματα Συμμετεχόντων στον Κύκλο Επιμορφωτικής Δράσης “Ιστορία της Εκπαίδευσης”

ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΤΟΝ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΚΥΚΛΟ “ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ”

Πρόγραμμα  Kύκλου επιμορφωτικών σεμιναρίων  και δράσεων “Ιστορία της Εκπαίδευσης”

Το 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής σε συνεργασία με το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης και το Ίδρυμα Γληνού διοργανώνει κύκλο επιμορφωτικής δράσης με τίτλο «Ιστορία της εκπαίδευσης». Είναι, μια σειρά σεμιναρίων, ιστορικών περιπάτων και επισκέψεων για την Ιστορία της ελληνικής εκπαίδευσης η οποία γίνεται με ευθύνη των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου Θεριανού Κωνσταντίνου ΠΕ78 και Καμήλου Νικόλαου ΠΕ70.
Ο κύκλος της συγκεκριμένης επιμορφωτικής δράσης απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς των δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων που υπάγονται στην επιστημονική και παιδαγωγική ευθύνη όλων των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής (Δ/νση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας).

Κατηγορίες: Δασκάλων, Δευτεροβάθμια, Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.