Επιμορφωτική δράση / σεμινάριο με θέμα «Η αναγκαιότητα των εμβολιασμών στην Ελλάδα-Μύθοι και Πραγματικότητες», πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη στο Ίδρυμα Παστέρ. Έγινε στο πλαίσιο των δράσεων του ΕΙΠαστέρ που αφορά την ενεργή επικοινωνία της επιστήμης, και των άμεσων και στοχευμένων συνεργασιών του ΕΙΠαστέρ με τους εκπαιδευτικούς και τα σχολεία, σε συνεργασία με το 2ο και 4ο
(ΠΕ.Κ.Ε.Σ.). Την Οργανωτική Επιτροπή Επιμορφωτικής Δράσης αποτελούσαν οι: Ο υ ρ α ν ί α -Α ν α σ τ α σ ί α Μπελτέ, Σ.Ε.Ε ΠΕ 87.01 Τομέα Υγείας- Πρόνοιας- Ευεξίας του 4ου´ ΠΕΚΕΣ Αττικής, Ευδοκία Καραγκούνη, Διευθύντρια Ερευνών, ΕΙΠ, Σίσσυ Κολυβά, Διδάκτωρ Βιολογίας, Γραφείο Ανάπτυξης, ΕΙΠ και Αγγελική Λυμπεροπούλου, Γραφείο Ανάπτυξης ΕΙΠ. Στη συνδιοργάνωση μετείχαν και οι Σ.Ε.Ε ΠΕ 60 Μαρία Σαλαγιάννη και Τριανταφυλλιά Νικολούδη (4ο ΠΕΚΕΣ), Μιχαηλίδου Βασιλική και Πρεβεζάνου Βαρβάρα (2ο ΠΕΚΕΣ).

Κατηγορίες: Επιμορφωτικές δράσεις, Προσχολική Αγωγή, Υγεία Πρόνοια Ευεξία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.