«Διαφοροποιημένη Παιδαγωγική – Τεχνικές Διαφοροποιημένης Διδασκαλίας στην ξενόγλωσση εκπαίδευση»

IMG_4731

Οι εκπαιδευτικοί Αγγλικής Γλώσσας (ΠΕ06) των σχολικών μονάδων Α/θμιας Εκπαίδευσης της Διεύθυνσης Δ΄ Αθήνας συμμετείχαν την Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2019 και κατά τις ώρες 11:45– 14:00 σε επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο:

που πραγματοποιήθηκε στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου (Διεύθυνση: Λεωφόρος Αγίου Δημητρίου 186, Αγ. Δημήτριος). ]

Το επιμορφωτικό σεμινάριο οργάνωσε η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ06 κ. Μαρία Ανδριτσοπούλου.

Προσκεκλημένη ομιλήτρια ήταν η κ. Αρχοντία Μαντζαρίδου, Εμπειρογνώμονας σε Θέματα Διαφοροποιημένης Διδασκαλίας & Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε τις εξής ενότητες:

11:45–12:45 «Differentiation – an innovative teaching practice» (Μαρία Ανδριτσοπούλου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ06).

12:45–13:45 «Τεχνικές διαφοροποιημένης διδασκαλίας στην ξενόγλωσση εκπαίδευση» (Αρχοντία Μαντζαρίδου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70).

13:45 – !4:00 Συζήτηση ‐ Απαντήσεις σε ερωτήματα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.