DSC08236

Χτίζοντας γέφυρες συνεργασίας μεταξύ νηπιαγωγών και εκπαιδευτικών που έχουν την Α΄ τάξη, υλοποιήσαμε μαζί  με τους Σ.Ε.Ε. ΠΕ 70 του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ., μία σειρά από ημερίδες, με θέμα : «Η Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο. Θεωρητικό Πλαίσιο- Πρακτικές  εφαρμογές».

Στις ημερίδες μας δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστούμε, να ανταλλάξουμε απόψεις εμπειρίες και προβληματισμούς, να αλληλεπιδράσουμε, να προγραμματίσουμε, να παίξουμε,  να έρθουμε πιο κοντά.  Χαρήκαμε το ωραίο υλικό που μας παρουσίασε η Σ.Ε.Ε. ΠΕ 11 Κική Σαμουηλίδου. Στο τέλος οι ομάδες παρουσίασαν με το δικό τους ξεχωριστό τρόπο τον προγραμματισμό των κοινών τους δράσεων για τη μετάβαση.

Ολόκληρο το άρθρο εδώ!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.