«Διδάσκοντας το Αλφαβητάρι της Ζωγραφικής»

Επιμορφωτική Συνάντηση με θέμα: «Διδάσκοντας το Αλφαβητάρι  της Ζωγραφικής» από τη Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Καλλιτεχνικών του 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής»

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας ενημερώνω ότι η πρώτη μας επιμορφωτική συνάντηση πρόκειται να πραγματοποιηθεί τη  Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου, ώρα 18:00 – 20:00 στο φουαγιέ του θεάτρου «Αγγέλων Βήμα» Σατωβριάνδου 36, Αθήνα, τηλέφωνο: 2105242211 με θέμα:

«Διδάσκοντας το Αλφαβητάρι της Ζωγραφικής»

Η συνάντηση έχει στόχο:

• Την αλληλογνωριμία
  • Την ενημέρωση για τις νέες δομές υποστήριξης της εκπαίδευσης
  • Μία προσέγγιση της διδακτικής της τέχνης, η οποία πραγματοποιείται στο πλαίσιο της έκθεσης του Παναγιώτη Δαφιώτη στον ίδιο χώρο.
  • Ομιλητές:
    Ρεγγίνα Αργυράκη, καθηγήτρια φιλοσοφίας Σχολής Καλών Τεχνών Θεσσαλονίκης
    Παναγιώτης Δαφιώτης, ΕΔΠ Σχολής Καλών Τεχνών Θεσσαλονίκης
    Ολγα Ζιρώ, Επίτιμη Σχολική Σύμβουλος  Εικαστικών
    Βασιλική Σοφρά, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού ΄Εργου Εικαστικών

Σας παρακαλώ να είστε συνεπείς στην ώρα προσέλευσης για να υπάρξει διαθέσιμος χρόνος για συζήτηση!
Με χαρά θα δεχόμουν δικές σας σκέψεις συνεργασίας, καθώς και προτάσεις παρουσίασης θεμάτων που σας ενδιαφέρουν και θα θέλατε να μοιραστείτε με συναδέλφους σε επόμενες συναντήσεις.
Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας  ως  την Παρασκευή 1/2/2019 εδώ.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση όλων σας,

Με εκτίμηση,                                                                                                                                             Bασιλική Σοφρά

ΣΕΕ ΠΕ08, 4ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

Κατηγορίες: Επιμορφωτικές δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.